Multiswitch MRS-504

Multiswitch MRS-504

Producent:DIPOL
Numer ref.:MRS-504
Dostępność: Dostępny
Cena brutto:  
netto:248,00 zł


Multiswitche radialne serii MRS są dedykowane dla małych i średnich (4-70 gniazd) instalacji z dystrybucją sygnału pośredniej częstotliwości SAT, oraz sygnału telewizji naziemnej. Multiswitche są przeznaczone do pracy wewnątrz budynku. W przypadku konieczności podłączenia większej ilości multiswitchy należy zastosować rozgałęźniki i odgałęźniki serii SS-5XX w celu podziału magistrali.
Multiswitche radialne serii MRS dedykowane są do instalacji w całości lub częściowo bazujących na topologii gwiazdy, w której przewody z gniazd końcowych zbiegają się w miejscu montażu multiswitcha lub grupy multiswitchy. Są więc idealne do zastosowań w domkach jedno- lub wielorodzinnych. Możliwe jest jednak wykorzystanie multiswitchy MRS w bardziej złożonych systemach. Wówczas wbudowane w nie zasilacz posłużyć może do zasilenia innych wykorzystanych w instalacji elementów.
MRS-504 R70304 posiada 5 wejść oraz 4 wyjść umożliwiając dystrybucję sygnału z jednej pozycji satelitarnej, telewizji naziemnej DVB-T oraz radia analogowego/DAB do 4 gniazd. W przypadku, gdy w instalacji wykorzystane mają być odbiorniki dwugłowicowe należy przeznaczyć na nie 2 wyjścia multiswitcha.
Odlewana obudowa zapewnia wysoką skuteczność ekranowania uniemożliwiając przenikanie sygnałów zakłócających do wewnątrz urządzenia.
Urządzenie wyposażone jest w bierny tor telewizji naziemnej, powinno więc być instalowane w lokalizacjach z dostępem do względnie dobrego sygnału TV (wysoki poziom sygnału, dobra jakość). W przypadku słabszych sygnałów zalecane jest zastosowanie przedwzmacniacza antenowego lub wzmacniacza, które dodatkowo wzmocnią sygnał w torze telewizji naziemnej.
W przypadku chęci instalacji multiswitchy z aktywnym torem telewizji naziemnej polecamy serię urządzeń MSR Terra.
W instalacjach bazujących na multiswichach stosować należy konwertery typu QUATRO.
NazwaMRS-504
KodR70304
Ilość wyjść4
Pasmo pracy [MHz]SAT950 - 2400
DVB-T/Radio5 - 862

Wzmocnienie (wbudowana
prekorekcja ch-ki

tłumienia przewodu)
 

SAT  wyjścia 1-2 -6...0
 wyjścia 3-4 -7...-2
 wyjścia 5-8 -
  Tłumienie [dB] DVB-T/Radio wyjścia 1-4 12
 wyjścia 5-8 -
Max. poziom sygnału SAT (IMD3=35dB) [dBμV]93
Separacja wejść SAT [dB]> 25
Separacja wyjść [dB]> 25
Separacja [dB] RTV/SAT> 25
SAT/RTV> 40
Zasilanie na wejściach RFH/Lo, H/Hi - 13V; 
V/Lo, V/Hi - 13V
TV naziemna - 12V
Natężenie prądu na wejściach RF [A]
+13V&+12V< 0,27
+12V≤ 0,6

PRODUKTY POWIĄZANE